top of page
Vítejte na oficiálních stránkách discgolfového klubu PLOVÁCI KOLÍN! Chtete-li se dozvědět více o nás a discgolfu, jste tu správně.
 

 NEWS

  • Wix Facebook page
PLOVÁCKÝ DISCGOLFOVÝ SUPERVÍKEND
 

První víkend v červnu se uskuteční dva turnaje pořádané naším klubem!

 

HDGT V MLADÉ BOLESLAVI

V sobotu (6. června) se v Boleslavi rozdělí poslední osadnické body v rámci Hrajdiscgolf Tour, jejímž partnerem je discgolfový obchod prodiscgolf.cz. Bude se hrát o postup do srpnového finále celé túry, ve hře je ještě spoustu vstupenek, mimo jiné 2 v kategorii Open. Turnaj je vhodný i pro začínající hráče.

Boleslavské hřiště patří (dle našeho názoru) k nejhezčím kurzům v ČR. Rozmanitost jamek, water hazard a množství stromů dělají hřiště velmi zajímavým. Neváhejte a přihlašte se

 

 

LATITUDE 64º HUNTERS TOUR V KOLÍNĚ

Druhou akcí o témže víkendu bude kolínský turnaj (7. června), který se koná v rámci ojedinělé tůry Latitude64º Hunters Tour! Startovné činí 200 Kč a v hráčském balíčku si můžete vybrat disk v plastu Opto (Claymore, River, Bolt, Jade nebo Diamond) od švédské značky Latitude64º

Dalším specifikem ostrovního turnaje je to, že se poprvé v historii kolínského discgolfu bude hrát na osmnácti jamkovém hřišti! Na co se můžete těšit? V první polovině kola si hráči obejdou klasickou ostrovní devítku, poté kolo pokračuje nástupem na alternativní výhoziště (tzv. 2. devítku). Alternativní devítka je o 61 metrů delší než klasická, celková délka osmnáctky tedy činí 1331 metrů! V rámci alternativní devítky nás čekají na 2 a 7 mandatory, na 8 se můžete těšit na teploměr!

Tento unikátní hrací formát jsme vyzkoušeli na dubnovém turnaji a sklidil pozitivní reakce! Hrát se tedy bude 2 x 18 (klasická devítka + alternativní devítka) jamek plus 6 jamek finále pro nejlepší ze všech kategorií.

 

Turnaj se těší velkému zájmu, kapacita praská ve švech! Proto se již dále nerozmýšlejte a zapište se alespoň na waiting list. Nějaká místa se jistě uvolní! Zveme i fanoušky a zájemce o discgolf! Turnaj je kvalitně obsazen, rozhodně se bude na co dívat!

 

UPOZORNĚNÍ: na ostrov je možné se dostat pouze ze Zálabí (od zimního stadionu), takzvaná stará lávka vedoucí od vlakové zastávky je až do půlky června uzavřena!

 

 

Seznamte se s profily jednotlivých alternativních jamek

 

 

 

MAPA ALTERNATIVNÍ DEVÍTKY

MAPA ALTERNATIVNÍ DEVÍTKY

JAMKA 1A (58 m)

JAMKA 1A (58 m)

Alternativní jednička má oproti klasické jamce "týčko" posunuté vlevo a asi 2 metry blíže ke koši. Začátek fairwaye vede úzkou cestou mezi stromy a poté se napojuje na fairway klasické jedničky. Ideálním hodem je hyzer (pro praváka), jehož dobré provedení zajistí lehké birdie!

JAMKA 2A (59 m)

JAMKA 2A (59 m)

Na alternativní dvojce nás čeká mandatory (strom), které se musí obhazovat zprava, proto je zapotřebí vymodelovat ladný hyzer (pro praváka). Výhoziště je oproti klasické jamce posunuto mírně doleva, alternativní jamka se tak stává obtížnější, zvláště z důvodu úzké fairwaye a povinnosti obhodit strom (na fotce označen oranžovou tečkou)!

3A (60 m)

3A (60 m)

Alternativní trojka je asi nejvíce změněnou jamkou na Ostrově. Zapomeňte na původní "birdie-davajku"! Jamka 3A (60 m) má "týčko" na fairwayi klasické čtyřky a nabízí 2 cesty: širší vlevo (pro forehand či anhyzer) a o něco užší vpravo (backhandem). Ať už se vydáte kudykoli, je třeba nízkého hodu... Dávejte si pozor na cestu vlevo a okolí WC - obojí je OB! Chodník od altánu k WC se přehazuje, tudíž autem není (bude vyznačeno)!

4A (74 m)

4A (74 m)

Výhoziště alternativní čtyřky leží u hlavní ostrovní dlážděné cesty. Fairway je opět dvojí. Většinou se bude hrát hyzer vpravo (po cestičce) kolem "křáku". Riskantnější cesta je forehandová, která vás dovede na fairway klasické jamky (podél vody).

JAMKA 5A (91m)

JAMKA 5A (91m)

Alternativní pětka (91 m) má posunuté "týčko" vpravo - vyhazuje se téměř až od dlážděné cesty. To jamku dost ztížilo, takže zde moc s birdíky nepočítejte... Hlavní fairway vede vlevo, takže se nabízí forehand, který by měl dopadnout na fairway klasické pětky. Můžete vyzkoušet takzvanou Milonenovu cestu backhandem (rovně) přes zídku. Dlážděná část amfiteátru je samozřejmě OB.

JAMKA 6A (131 m)

JAMKA 6A (131 m)

Jamku jsme interně pojmenovali malým konopištěm. Šestka je jediným čtyřparem alternativní devítky a její široká fairway umožňuje zadrivovat několika způsoby. Je třeba udržet disk nízko, především kvůli všudypřítomným větvím! Po dobrém drivu můžeš reálně myslet na birdie!

JAMKA 7A (103 m)

JAMKA 7A (103 m)

Alternativní sedmička má stejnou fairway jako jamka klasická, ideálním hodem je tedy forehand nebo anhyzer. Označený strom je mando, je třeba obhazovat vlevo! Dvojka jen pro nejlepší!

Jamka 8A (54 m)

Jamka 8A (54 m)

Alternativní osmička (54 m) je tunelovou jamkou, kde každé zaváhání znamená OB! Kolínský teploměr neodpouští chyby. Fairway je úzká a "oubíčko" čeká nás čeká nejen po stranách ale i těsně za košem. To znamená, že ani vydařený drive neznamená výhru, protože za košem je pouze asi 1,5 rezerva k autu, Uvidíme, jak si s touto zajímavou jamkou poradíme :)

Jamka 8A (54 m)

Jamka 8A (54 m)

Grafický náhled jamky

bottom of page